• Реєстрація

Сьогодні, 20 травня 2019 року на базі Чернівецького відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування відбувся тренінг «Комплексний підхід до сталого екологічного розвитку громад Чернівецької області».

Головні питання тренінгу: реалізація Законів України «Про оцінку впливу на довкілля», «Про стратегічну екологічну оцінку», екологічні податки, використання коштів спецфондів охорони довкілля, розроблення програм з охорони довкілля, мережа природно-заповідного фонду у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, питання поводження з відходами.

Участь у тренінгу прийняли представники органів місцевого самоврядування області, об’єднаних територіальних громад, начальник управління екоресурсів Чернівецької ОДА Микола Білоконь та працівники управління екоресурсів, начальник управління ЖКГ Чернівецької ОДА Олександр Левченко.

За результатами тренінгу було обумовлено напрямки спільної роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з вищевказаних питань у сфері охорони довкілля.

 

20 травня 2019 року проведено засідання колегії управління екології та природних ресурсів Чернівецької облдержадміністрації щодо проблемних питань з реалізації Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Заслухавши та обговоривши доповідь  начальника управління  екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації Миколи Білоконя із зазначеного питання колегія відмічає, що робота у сфері оцінки впливу на довкілля виконується відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» від 23.05.2017 №2059-VIII  та постанов Кабінету Міністрів України: «Про затвердження Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля та Порядку ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля від 13.12.2017 № 1026; «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля» від 13.12.2017 № 1010 та  «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля» від 13 грудня 2017 № 989.

Прийнято відповідне рішення колегії, а враховуючи пріоритети діяльності Чернівецької обласної державної адміністрації, продовжувати діяльність управління у сфері оцінки впливу на довкілля.

Довідка

про стан роботи у сфері оцінки впливу на довкілля у Чернівецькій області

23.05.2017 Верховною Радою України прийнято Закон України  « Про оцінку впливу на довкілля » (далі – Закон №2059-VIII), який скасовує Закон України «Про екологічну експертизу» та 18.12.2017 Закон набув чинності.

Кабінетом Міністрів України прийнято три постанови, які є першочерговими для реалізації вимог даного Закону, а саме:

  • «Про затвердження Порядку передачі документації  для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля та Порядку ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля від 13.12.2017   № 1026;
  • «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля» від 13.12.2017 № 1010;
  • «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля» від 13 грудня 2017 р. № 989.

Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації організовує та проводить процедуру оцінки впливу на довкілля.

Основними завданнями управління екології та природних ресурсів у сфері оцінки впливу на довкілля є проведення відповідно до законодавства процедури оцінки впливу на довкілля:

-                     забезпечення проведення громадських обговорень (у тому числі громадських слухань);

-                     підготовка звітів про громадське обговорення, що включає аналіз  отриманих письмових зауважень і пропозицій громадськості та підготування таблиці із зазначенням інформації про повне врахування, часткове врахування або обґрунтоване відхилення отриманих під час громадського обговорення зауважень та пропозицій;

-         підготовка висновків з оцінки впливу на довкілля;

-                     внесення та обробка даних Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.

Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» управлінням через Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля видається документ дозвільного характеру – Висновок з оцінки впливу на довкілля.

Так, з початку 2019 року, станом на 16.05.2019:

- до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля надійшло 10 Повідомлень про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля;

- до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля внесено 3 Звіти з оцінки впливу на довкілля та Оголошень про початок громадського обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля;

- відбулися 3 громадські слухання;

- складено 6 Звітів про громадські обговорення;

- складено 2 протоколи  громадських слухань;

- опрацьовано  3 звіти з оцінки впливу на довкілля;

- складено 1 акт про неявку представників громадськості під час проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля;

- видано 6 висновків з оцінки впливу на довкілля;

Процедура оцінки впливу на довкілля є новим інструментом, в ході реалізації якого можуть виникати практичні питання. Нагальною проблемою, що потребує вирішення, є питання щодо:

-                     створення експертних комісій з оцінки впливу на довкілля та Реєстру експертів, з яких можуть призначатися члени експертних комісій з оцінки впливу на довкілля;

-                     не вирішено питання (механізм) використання коштів для проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« травня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5746
mod_vvisit_counterВчора8066
mod_vvisit_counterЦей тиждень55066
mod_vvisit_counterОстанній тиждень59889
mod_vvisit_counterЦього місяця28994
mod_vvisit_counterОстаній місяць235737
mod_vvisit_counterВсі дні9614282

Веб представництва