• Реєстрація

Станом на 2019 рік, на території НПП «Хотинський» нараховується 114 рідкісних видів тварин, що підлягають охороні та збереження. Зокрема, це стосується таких видів, як ховрах європейський та хом’як звичайний.

Дещо детальніше про європейського ховраха (Spermophilus citellus): це вид ссавців фауни України, який у Червоній книзі України III видання (2009) зазначений як зниклий вид. Цей вид охороняється у всіх країнах, які охоплює його ареал (Болгарія, Румунія, Сербія, Угорщина, Молдова, Польща, Австрія, Чехія, Словаччина, Турція, Хорватія, Греція, Македонія). У Червоному списку МСОП вид має статус вразливий (Vulnerable). На території парку та межуючих із ним територіях було знайдено кілька колоній виду, починаючи із 2013 року. Одна з колоній була верифікована у 2018 р. спеціалістами з Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.

В свою чергу, хом’як звичайний – вид, що занесений до Червоної книги України (2009), потребує особливих заходів з охорони. Хоча цей вид поширений від Західної Європи до Сибіру, він суттєво скоротив свою чисельність у багатьох регіонах, в першу чергу у Європі. В Україні він зберігся у трьох основних осередках – Західній Україні, Північному сході та на Півдні (Крим та Північно-Західне Причорномор’я) (Rusin et al., 2013; Русін та ін., 2018). При цьому на Сході і у Центрі хом’яки є дуже рідкісними або навіть зникли.

У зв’язку із цим, нагальним завданням є збереження даних видів та їх відтворення. Тому, упродовж 2018-2019 року НПП «Хотинський» спільно із Київським зоопарком загальнодержавного значення займались розробкою та,  починаючи із 2019 року, реалізацією двох важливих природоохоронних програм: «Національна стратегія дослідження, охорони та відтворення європейського ховраха в Україні на 2019-2023 рр.» та «Програма по розмноженню хом’яка звичайного (Сricetus cricetus) в Україні». Відповідно, першим та найважливішим із етапів робіт було вилучення особин ховраха європейського та хом’яка звичайного з природного середовища та їх подальше перевезення у облаштовані штучні колонії Київського зоопарку, де види вже успішно адаптувались.  Наступними кроками є їх розведення в штучних умовах Київського зоопарку,  з подальшим випуском в природу в межах територій НПП «Хотинський».

В.Ю.Білівська, молодший науковий співробітник науково-дослідного відділу НПП «Хотинський».

1. Повна назва документа державного планування:

Стратегія розвитку Новоселицької міської об’єднаної територіальної громади на період до 2023 року.

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Новоселицька міська рада Чернівецької області.

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) Відповідно до ст. 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» Звіт про стратегічну екологічну оцінку та Стратегія розвитку Новоселицької міської об’єднаної територіальної громади на період до 2023 розміщені на сайті Новоселицької міської ради для громадського обговорення.

б) Способи участі громадськості – громадськість в межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (в тому числі в електронному вигляді) зауваження та пропозиції до звіту із стратегічної екологічної оцінки. Усі зауваження і пропозиції, одержані протягом встановленого строку з дня опублікування, підлягають обов’язковому розгляду замовником. За результатами розгляду замовник враховує одержані зауваження або мотивовано їх відхиляє.

в)  Орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування –Новоселицька міська рада,Чернівецька обл., Новоселицький р-н, м. Новоселиця, вул. Чкалова, буд.3

Телефон для довідок: 03733-50461

Контактна особа – голова Новоселицької міської об’єднаної територіальної громади

Нікорич М.І.

г) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій – Новоселицька міська рада, Чернівецька обл., Новоселицький р-н, м. Новоселиця, вул. Чкалова,3, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Тел.: 03733-50461


Строк подання зауважень і пропозицій  становить  30 днів з дня оприлюднення повідомлення.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« вересня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3204
mod_vvisit_counterВчора6792
mod_vvisit_counterЦей тиждень48143
mod_vvisit_counterОстанній тиждень61842
mod_vvisit_counterЦього місяця38348
mod_vvisit_counterОстаній місяць309817
mod_vvisit_counterВсі дні9387899

Веб представництва