• Реєстрація

З метою збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) струмкової форелі в період з 10 жовтня 2021 року по 01 березня 2022 року впроваджуються заходи щодо посилення охорони вказаного виду риб на наступних річках :

- р. Прут – від впадіння р. Черемош, вверх за течією;

- р. Сірет – від мосту с. Черепківці, Глибоцького району вверх по течії;
- р. Черемош та всі її притоки;
- р. Сучава та всі її притоки.
Детальніше з наказом можна ознайомитися за посиланням. http://chnv.darg.gov.ua/files/11/forel_pdf.pdf
В даний період, на рекомендованих Інститутом рибного господарства НААН України ділянках рік та їх притоках, заборонено проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію і піщано-гравійної суміші, заготівлю лісу на берегах, миття автотранспорту, забруднення відходами промисловості, проведення інших робіт в руслі річок та змагань з рибальства.
Довідкова інформація:
Розрахунок за незаконне добування струмкової форелі здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 №1209 «Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну виловлену особину цієї риби становить 340 грн.
Чернівецький рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства України. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером цілодобової телефонної «гарячої лінії» відомства: (066) 067-38-69.

 

Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців та диких особин, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. Адже через зміни клімату, вирубку лісів не тільки гинуть представники фауни, а й зникають цілі види.

Розповідаємо, звідки бере початок Всесвітній день тварин, та які звірі та птахи в Україні невдовзі можуть зникнути.

Як виник Всевітній день тварин

Запровадив Всесвітній день тварин в Берліні у 1925 році німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн. Спочатку свято відзначалося 24 березня, але з 1929 року було перенесене на 4 жовтня.

При цьому варто зауважити, що ідею письменника спершу підтримали лише у Німеччині, Австрії, Швейцарії та Чехословаччині. Проте у травні 1931 року міжнародний конгрес прихильників руху офіційно затвердив 4 жовтня Всесвітнім днем тварин. І відтоді щороку кількість країн, у яких його відзначають, зростає. Так, у 2008 році заходи до цього дня проводилися у 66 країнах.

Мета свята полягає у:

  • сприянні обізнаності людей про тварин, зокрема про загрози, з якими вони стикаються;
  • визнанні ролі представників фауни у житті людини;
  • покращенні зв’язку між людиною та дикою природою;
  • просуванні програми дій задля добробуту видів.

Відзначення Всесвітнього дня тварин – це нагода вчергове нагадати про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. "Саме на плечі людей покладена відповідальність за захист та процвітання майбутніх поколінь представників фауни. Відомо, що для більшості людей масові заходи завжди були основним способом боротьби за соціальну справедливість та реформи. Завдяки підвищенню обізнаності люди стають гуманнішими, що в результаті може породити правові реформи та соціальний прогрес, які в свою чергу зроблять планету безпечним місцем для життя тварин", - йдеться у повідомленні Державної екологічної інспекції у Сумській області.

А захищати представників фауни дійсно необхідно, і, в першу чергу, захищати від діяльності людини.

За даними дослідників Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), за останні 50 років популяція тварин у лісах планети скоротилася більше ніж у двічі. Найбільш вразливими категоріями, за спостереженням науковців, є амфібії, наприклад, жаби, а також ссавці, зокрема, мавпи та лісові слони. Скорочення кількості диких видів відбувається через втрату середовища існування, зокрема внаслідок вирубування лісів.

Зміна фауни лісів буде небезпечною – може зникнути здатність лісів зберігати парникові гази, що призведе до жорсткішої кліматичної кризи.

Які тварини от-от можуть зникнути в Україні

В Україні види, що знаходяться під загрозою зникнення, заносять до Червоної книги. Вони підлягають особливій охороні на всій території країни. "Найпопулярнішими" тваринами Червоної книги є наступні:

ЗУБР

Зубр має природоохоронний статус виду – зниклий у природі. В Україні нараховується менш як 200 зубрів. Причини зміни численності - браконьєрство і недбале ведення мисливського господарства.

РИСЬ

Рись визначається як рідкісний вид, в Україні налічується до 500 особин. Найбільше особин налічується в Карпатах. Численність рисі зменшується через деградацію місць існування, фрагментацію ареалу, збіднення кормової бази та браконьєрський відстріл.

Ведмідь бурий

Ведмідь бурий наразі зустрічається в Україні тільки в районі Карпат і вважається зникаючим видом. Кількість ведмедів не перевищує 300 особин. Причини змiни чисельностi: фрагментація ареалу, інтенсивна експлуатація та омолодження лісів і велике рекреаційне навантаження на них; високий рівень чинника непокою, браконьєрський відстріл тварин.

ЇЖАК ВУХАТИЙ

Статус зникаючого має їжак вухатий. Причина - деградація степових екосистем. На території України цих істот лишилося лише кілька десятків. Причини зменшення кількості тварин - деградація степових екосистем, засадження ділянок псамофітного степу монокультурами сосни, поширення їжака білочеревого, тиск хижаків (лисиці, бродячі пси).

ГОРНОСТАЙ

Ця тварина в Червоній книзі має статус неоціненого, а її чисельність в Україні невідома. У 1999 р. у Дунайському заповіднику було обліковано 330-470 особин. На о-вах Кременчуцького водосховища, у Чорноморському заповіднику, в дельті Дністра мешкає по 10–50 особин. У Донецькій та Луганській областей чисельність оцінюють у 500–600 особин. Причини змiни чисельностi: трансформація водно-болотних угідь. Суттєво погіршило ситуацію депресія популяцій водяної нориці — основної жертви хижака.

КІТ ЛІСОВИЙ

Через вирубування дібров щороку скорочується популяція лісових котів. В Україні налічують приблизно 50 особин.

КОРСАК

Корсак має статус рідкісного виду, в Україні зустрічається в Луганській області і не перевищує 20 особин.

ЛЕЛЕКА ЧОРНИЙ

Чорного лелеку непросто знайти у природі - він намагається уникати людей. Загалом в Україні цих птахів приблизно 400-450 пар. Гніздяться вони переважно на Поліссі та у Карпатському регіоні.

ЗАЄЦЬ БІЛИЙ

До рідкісного виду потрапив і заєць білий – чисельність тварин налічує кілька сотень особин. Найбільше їх спостерігається на Чернігівщині та Сумщині.

ЖУК-ОЛЕНЬ, РОГАЧ ЗВИЧАЙНИЙ

До рідкісного виду в Україні відносять і жука-оленя. Він зустрічається рідко, але локально у великій кількості. Зменшення кількості жука пов’язане з прийнятою методикою лісогосподарювання, за якою багато дерев не доживають свого природнього віку. Молоді посадки дерев не придатні для харчування та розмноження виду.

Нагадаємо, дикі коні Пржевальського, які у ХХ столітті були винищені в природі, але збережені в зоопарках, заселяють Чорнобильську зону – там уже налічується до 100 особин.

Джерело: Zik.ua

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ТзОВ «ВІКСОМА-9», № 2021930866 від 30.09.2021 в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля.

http://eia.menr.gov.ua/uploads/documents/8663/reports/IHdV44ToPl.pdf

30 вересня 2021 року проведено засідання колегії управління екології та природних ресурсів Чернівецької облдержадміністрації на тему «Про стан природно -  заповідного фонду в Чернівецькій області»

Заслухавши та обговоривши доповідь із зазначеного питання колегією прийнято рішення у 2021-2022 роках продовжити роботу за основними напрямками природоохоронної діяльності:

- у сфері збереження та розширення мережі природно-заповідних об’єктів Чернівецької області у частині приведення  площі ПЗФ до середньоєвропейських показників;

- подати на сесію Чернівецької обласної ради на затвердження зміни та доповнення до реєстру територій та об’єктів природно-заповідного фонду Чернівецької області;

- управлінню екології та природних ресурсів спільно з дирекціями національних природних парків продовжити роботу до розширення площ парків;

- залучення коштів з бюджетів усіх рівнів на природоохоронні заходи у сфері природно-заповідного фонду та формування екомережі Буковини;

- подати на сесію Чернівецької обласної ради на затвердження переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ), та видів тварин, що виключені з Червоної книги України (тваринний світ), а також переліку видів рослин та грибів, що заносяться до Червоної книги України (рослинний світ), та видів рослин та грибів, що виключені з Червоної книги України (рослинний світ).

В міжнародній конференцій туристичних ініціатив «Сталий туризм Українських Карпат» прийняв участь начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА –  Микола Білоконь.

Захід організований Установою «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» спільно в рамках реалізації проєкту секторальної підтримки ЄС «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах».

Однією з ключових цілей конференції є синхронізація зусиль всіх сторін Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

Міжнародна конференція відбулася у форматі експертної дискусії за наступними темами:
– Розвиток сталого туризму в Україні в рамках реалізації Протоколу про сталий туризм Карпатської конвенції.
– Сталий туризм як один з важливих пріоритетів розвитку регіону українських Карпат.
– Реалізація принципів сталого розвитку на природоохоронних територіях.
– Особливості розвитку сталого туризму в постковідний період: поточний стан, кращі практики та перспективи.

Участь у конференції взяли консули та фахівці туристичної галузі із сусідніх країн: Словацької Республіки, Угорщини, Румунії, Республіки Польща, народні депутати України, представники Міністерств України, обласних державних організацій та провідні експерти туристичної галузі із сусідніх країн регіону українських Карпат, що межують із Закарпаттям: Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« жовтня 2021 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2423
mod_vvisit_counterВчора6479
mod_vvisit_counterЦей тиждень2423
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70996
mod_vvisit_counterЦього місяця139184
mod_vvisit_counterОстаній місяць336040
mod_vvisit_counterВсі дні16274328

Веб представництва