• Реєстрація

 

Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та знаходяться під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду.
Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградфує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.
Щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття — чудова можливість ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

 

Згідно з указом Президента, урочисту дату встановили із 2003 року, повідомляє Укрінформ.

День Європи щороку відзначають в Україні у третю суботу травня.

З нагоди Дня Європи Прем’єр-міністр Денис Шмигаль привітав українців і зазначив, що після перемоги над росією в Україні настане етап відновлення та створення ще кращої країни, у кожному куточку якої буде Європа.

«Після перемоги для нашої країни настане новий етап — відновлення й створення ще кращої України. З новими технологіями, сучасними стандартами і європейськими параметрами. Абсолютно переконаний, що Україна буде не просто частиною Європи, а Європа буде в кожному куточку України», - заявив глава уряду в Телеграмі.

Прем’єр наголосив, що Україна сьогодні в центрі Європи й одночасно — на кордоні демократії та європейських цінностей. Хоробрий український народ боронить від загарбника свою землю, свої сім’ї та відстоює своє світле європейське майбутнє. За словами очільника уряду, українці вже довели всьому світові, що вони — рівноправна частина європейської родини, де панує демократія, свобода та цінується людське життя.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко також привітав українців з Днем Європи.

«Для нас цей день символічний в тому, що ми не просто повертаємось, ми вже є в Європі», - йдеться у вітанні міністра в Телеграмі.

За його словами, «Україна спокон віків була європейською країною. Про це свідчить не тільки розташування нашої країни, а й наша історія і численні взаємини київських князів з європейськими династіями».

«Наша культура, мистецтво, традиції та цінності - завжди були європейськими. Але знадобилося чимало років після здобуття нашої незалежності та численні жертви сьогодення, щоб ні в кого з наших сусідів не виникало сумнівів у тому, що Україна є невід'ємною частиною Європи», - наголосив Ткаченко.

Як підкреслив міністр, «ми боремося за демократичні європейські цінності і виступаємо щитом для всього цивілізованого світу».

«Українці — відкриті, вільні, толерантні, виступають за свободу слова і свободу поглядів. Це сьогодні бачить увесь світ», - зауважив Ткаченко.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3488641-v-ukraini-vidznacaut-den-evropi.html

 

❗️УВАГА КОНКУРС
Яворівський національний природний парк проводить конкурс дитячого малюнка на природничу та екологічну тематику під назвою: «Це - моя земля, це - моя Україна» для дітей внутрішньо переселених осіб.
До участі в конкурсі запрошуємо дітей віком від 5 до 16 років, які проживають в населених пунктах регіону Розточчя.
Передбачено призові місця за І, ІІ, ІІІ місце на кожну вікову категорію, тобто 9 призів.
Вікові категорії від:
5 до 8 років;
9 до 12 років;
13 до 16 років.
Бажаємо творчої наснаги нашим учасникам!
Положення конкурсу за посиланням - https://yavorivskyi-park.in.ua/.../2022/05/Polozhennia.pdf

З початку широкомасштабного російського вторгнення Оперативний штаб при Державній екологічній інспекції України зафіксував 245 злочинів проти довкілля.

12 травня Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запустило офіційний вебресурс і мобільний додаток Екозагроза. У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні, а також актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами. Користувачі також можуть повідомляти про факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали.

“Більшості з нас знайома ситуація, коли після новин про авіаудари по нафтобазам або підрив цистерн з хімікатами, починаєш швидко шукати інформацію про екологічну небезпеку поряд. В умовах активних бойових дій на території України та інформаційної війни, ми розуміємо, що українцям важливо мати у смартфоні єдине офіційне джерело перевіреної інформації. Тому ми створили вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля – ЕкоЗагроза”,прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Загрози ядерній та радіаційній безпеці

У Зоні відчуження та на об’єктах Чорнобильської атомної станції продовжується робота з ліквідації наслідків окупації російськими військами, що тривала 35 днів. За попередніми підрахунками, шкода від дій окупантів у Зоні відчуження становить майже 2,5 млрд грн.

Запорізька АЕС продовжує працювати в окупації під контролем російських військових. Росіяни замаскували результати свого обстрілу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС, а співробітникам станції заборонили приходити на роботу з телефонами. Окупанти викопали окопи, розмістили мішки з піском, бетонні блоки та інші інженерні загородження вздовж всього периметру атомної станції.

16 травня Україна отримала першу партію допомоги від уряду США через Мережу реагування та надання допомоги (RANET) МАГАТЕ: портативні спектрометри для оперативного визначення типу і радіонуклідного складу джерел іонізуючого випромінювання у цілях ядерної безпеки.

Атаки на інфраструктурні та промислові об’єкти

11 травня через військові обстріли у Краматорському районі Донецької області було пошкоджено склад з аміачною селітрою. Керівництво міської військової адміністрації  м. Слов’янська попросило мешканців обмежити перебування на відкритому повітрі та щільно зачинити вікна протягом однієї доби.

12 травня 12 російських ракет ударили по інфраструктурі міста Кременчук. Більшість ракет поцілили по Кременчуцькому нафтопереробному заводу. Пожежу, яка виникла на заводі, вдалося локалізувати.

16 травня російські військові влучили у склад з аміачною селітрою у Харківській області. Внаслідок вибуху утворився великий стовп диму помаранчевого кольору. Згідно з інформацією від місцевої військової адміністрації, цей вибух не становить загрози для населення. Розмір шкоди довкіллю буде встановлено фахівцями.

17 травня російські війська здійснили авіаудар по підприємству з виробництва будматеріалів Knauf Україна у Соледарі Донецької області. Внаслідок обстрілу зайнялася масштабна пожежа.

Протягом тижня були зафіксовані численні обстріли фенольного заводу у Нью-Йорку та Авдіївського коксохімічного заводу у Донецькій області, а також заводу “Азот” в Сєвєродонецьку Луганської області.

Масштабні пожежі на інфраструктурних та промислових об’єктах призводять до отруєння повітря особливо небезпечними речовинами. Забруднюючі речовини можуть переноситися вітрами на великі відстані.

Забруднення, яке безпосередньо спричинене бойовими діями

За даними ДСНС, з 24 лютого до 18 травня 2022 року на території України знешкоджено 110 593 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 1 тис. 975 авіаційних бомб. Обстежено територію площею 21 тис. 709 га.

Росіяни застосовують дистанційні системи мінування, встановлюють некеровані мінні загородження на території населених пунктів і залишають після себе велику кількість особливо небезпечних вибухових пристроїв. Вони смертельно небезпечні для мирного населення. Начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС Олег Бондар заявив, що розмінування територій в Україні може тривати 5-10 років.

11 травня російські війська застосовували заборонені міжнародними конвенціями касетні та фосфорні боєприпаси під час атаки на Криворізький район Дніпропетровської області. 18 травня росіяни обстріляли фосфорними снарядами школу в Авдіївці Донецької області. Внаслідок пожежі школа була зруйнована.

За даними проекту RebuildUA, у селі Горенка у Бучанському районі Київської області зруйновано понад 1100 будівель. У березні 2022 населений пункт опинився у кілометровій зоні фронту. Російські війська цілеспрямовано знищували село, в тому числі обстрілювали із «Градів». Руйнування поселень призводить до забруднення довкілля будівельним сміттям та азбестом. Наслідки такого забруднення для довкілля будуть проявлятися роками.

Шкода заповідникам та екосистемам, що охороняються

У лісах тимчасово окупованої Херсонщини триває локалізація пожеж. Вогнем пройдено понад 4000 га. Через бойові дії, замінованість територій та окупацію рятувальники та лісівники не завжди можуть повноцінно попереджувати та ліквідовувати пожежі.

12 травня російська ракета влучила у заповідну частину острова Хортиця у Запоріжжі, викликавши пожежу.

У Харкові росіяни знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин. Снаряд влучив у будівлю Інституту рослинництва ім. Юр'єва, де зберігалися зразки більш ніж 160 тисяч сортів рослин з усього світу, які збиралися десятиліттями. Таких банків існує лише кілька у світі. Багато видів рослин вже неможливо буде відновити.

Через бойові дії птахи можуть змінити свої міграційні шляхи, які пролягають через Україну. Росія веде бойові дії на заповідних територіях міжнародного та європейського значення і знищує середовища існування рідкісних і ендемічних видів. Через бойові дії деякі унікальні осередки ендемічних видів можуть просто зникнути.

Шкода водним ресурсам

Питна вода в Україні є однією з мішеней окупантів. Російські війська наразі:

- забруднюють воду, обстрілюючи підприємства і склади поблизу водних об’єктів, що призводить до витоків небезпечних речовин;

- позбавляють очищення, руйнуючи очисні споруди;

- намагаються красти, наприклад, у спробах постачати в Крим через Північно-Кримський канал.

Усі ці дії завдають непоправної шкоди водним екосистемам і впливають на життя та здоров’я людей.

17 травня регіональна директорка з надзвичайних ситуацій ВООЗ Доріт Ніцан заявила, що через зруйновану систему водопостачання в Маріуполі можливе поширення інфекційних захворювань, зокрема холери.

Чорне та Азовське моря

Російські війська атакують інфраструктуру вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів та кораблі на якірних стоянках, що призводить до забруднення вод і поширення токсинів у море. Зокрема, 17 травня росіяни завдали п’ятого ракетного удару у міст через Дністровський лиман, який розташований поблизу Затоки Одеської області.

14 травня в Одеській області знайшли дві ворожі морські міни, які штормова погода винесла на поверхню та наблизила до берега на одному з пляжів. За орієнтовними оцінками, російські війська розмістили в акваторії Чорного моря від 400 до 600 мін, які загрожують як судноплавству, так і морським тваринам.

Турецькі морські біологи повідомляють про те, що з лютого було знайдено понад 100 дельфінів, яких викинуло на берег Чорного моря. Ця цифра значно перевищує показники минулих років. Раніше про значне зростання смертності дельфінів повідомляли співробітники Національного природного парку “Тузлівські лимани” в Одеській області. Негативний вплив на здоров’я тварин здійснюють гідролокатори російських військових кораблів, які впливають на органи слуху дельфінів. Втративши орієнтацію, дельфіни в паніці можуть викидатися на берег і гинути. Масштаби загибелі дельфінів наразі не досліджені через блокування російським флотом судноплавства, мінування акваторії і ділянок узбережжя Чорного моря.

19 травня Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час брифінгу «Екологічні «гарячі точки» війни: Чорнобиль, Енергодар та інші» розповів про ситуацію щодо забруднення акваторії Азовського моря внаслідок обстрілів.

«У Міндовкілля немає підтверджень, які б могли свідчити про забруднення акваторії Азовського моря внаслідок обстрілів «Азовсталі». Ситуація наразі вивчається. Сьогодні поставлено ряд завдань вивчити ситуацію навколо «Азовсталі». Над цим активно працюють і Державна служба з надзвичайних ситуацій, і Держекоінспекція. Поки що підтверджень, які б могли свідчити про забруднення акваторії Азовського моря, у нас немає», — сказав міністр.

Об’єктивно оцінити, що відбулося на території “Азовсталі» і потенційну шкоду, яка може бути нанесена екосистемі Азовського моря, наразі неможливо через те, що немає доступу до зазначеної території відповідних фахівців.

Проте вже вивчено плани з ліквідації аварійних ситуацій, які були на цьому заводі, отримана інформація щодо конкретної забруднюючої речовини. Вже після опрацювання цієї інформації і встановлення потенційних ризиків ми вийдемо з окремою комунікацією.

https://mepr.gov.ua/news/39218.html

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« травня 2022 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2146
mod_vvisit_counterВчора6479
mod_vvisit_counterЦей тиждень2146
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70996
mod_vvisit_counterЦього місяця138907
mod_vvisit_counterОстаній місяць336040
mod_vvisit_counterВсі дні16274051

Веб представництва