• Реєстрація
П'ятниця, 27 травня 2022, 12:18

Дністер

 

Дністер - одна з найкрасивіших річок Європи, а, можливо, і світу. Вечірній і ранковий, весняний і осінній, літній і зимовий - завжди фантастичний...
Він нікого не залишить байдужим, а буде завжди притягувати до себе, відкриваючи щоразу свої красоти.
Ми хочемо, щоб мільйони туристів зі всього світу дізналися про Україну, дізналися про Дністер.

 

27 травня відбулось онлайн-засідання Басейнової ради Дністра приурочене Міжнародному дню Дністра. Разом з фахівцями  БУВР Пруту та Сірету прийняв участь начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОВА Білоконь М.В.

Під час відеоконференції Олексій Ярошевич – директор Blue Rivers Екологічний консалтинг, представив проєкт Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном Дністра.

Крім цього, начальник лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР Марія Засідко проінформувала про виконання державного моніторингу МПВ басейну Дністра в умовах воєнного стану.

П'ятниця, 27 травня 2022, 11:02

Міжнародний день Дністра 2022

 

Вітаємо з Міжнародним днем Дністра!
Дністер – це поетична та могутня ріка, день якої з 2018 року Україна відзначає спільно із Молдовою у останню неділю травня.
День Дністра – це не просто свято. За ним стоїть велична мета – показати суспільству важливість водних ресурсів, нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність цієї унікальної річки, заохотити людей виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

Минуло 3 місяці з початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну.  Уряд України продовжує фіксувати численні злочини окупантів проти довкілля.

росія використовує ядерний, екологічний і продовольчий терор, який загрожує безпеці Європи та світу. На цьому наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у свої промові, яка відкрила друге підготовче засідання у рамках 30-го Економіко-довкільного форуму ОБСЄ 23 травня 2022 року.

«Ми дуже вдячні кожній країні, яка допомагає нам щодня протистояти російському терору, захищатися від агресії і надає Україні гуманітарну допомогу. Ми закликаємо міжнародну спільноту й надалі сприяти швидшому завершенню війни і притягненню рф до відповідальності. Бо цинічні дії російських військ несуть у собі загрозу безпеці всього європейського континенту», - зазначив Руслан Стрілець.

Загрози ядерній та радіаційній безпеці

У Зоні відчуження та на об’єктах Чорнобильської атомної станції продовжується робота з ліквідації наслідків окупації російськими військами. У Зоні відчуження суттєво підвищився рівень пожежної небезпеки у зв’язку із початком сухої, вітряної погоди, а також наявністю великої кількості мін та сигнальних ракет, залишених російськими окупантами.  Численні міни та розтяжки регулярно спрацьовують через диких тварин. Як наслідок, тварини гинуть чи калічаться, а в лісі може виникнути пожежа. Гасіння пожеж ускладнюються обмеженими технічними ресурсами у зв’язку з наслідками окупації – викраденням та знищенням великої кількості техніки і пального, а також загрозою вибухів мін. Лісові пожежі в Зоні відчуження можуть спричиняти викиди радіонуклідів в атмосферу.

Запорізька АЕС продовжує працювати в окупації під контролем російських військових. Ядерна безпека продовжує перебувати під загрозою, адже в умовах окупації персонал станції не має можливості спокійно виконувати всі свої обов’язки та повноцінно відпочивати. 23 травня російські окупанти увірвалися до помешкання співробітника енерго-ремонтного підрозділу Запорізької АЕС Сергія Швеця і розстріляли його з автоматичної зброї. З численними кульовими пораненнями Сергій Швець був госпіталізований. Лікарі борються за його життя.

Атаки на інфраструктурні та промислові об’єкти

20 травня російські війська завдали ракетного удару по заводу добрив на Одещині, від чого спалахнула пожежа. У повітрі відчувався запах аміаку.

20 травня російська ракета влучила в один з об’єктів інфраструктури м. Миколаєва. Внаслідок обстрілу у місті почав відчуватися запах аміаку. Міська влада заявила, що небезпеки для здоров’я мешканців не було, оскільки концентрація речовини у повітрі мінімальна. У цей же день російські війська завдали ракетних ударів по об’єктах інфраструктури у Харківській, Полтавській та Житомирській областях.

21 травня росіяни завдали ракетного удару по будівельній базі у Миколаївській області. Внаслідок атаки спалахнула масштабна пожежа з сильним задимленням, зокрема, горіла автозаправна станція та будівельні матеріали.

25 травня російські окупанти нанесли три ракетні удари по місту Кривий Ріг у Дніпропетровській області, пошкодивши промислове підприємство.

Протягом тижня були зафіксовані численні обстріли Авдіївського коксохімічного заводу у Донецькій області, а також заводу “Азот” в Сєвєродонецьку та Лисичанського нафтопереробного заводу у Луганській області.

Масштабні пожежі на інфраструктурних та промислових об’єктах призводять до отруєння повітря особливо небезпечними речовинами. Забруднюючі речовини можуть переноситися вітрами на великі відстані.

Забруднення, яке безпосередньо спричинене бойовими діями

За даними ДСНС, з 24 лютого до 25 травня 2022 року на території України знешкоджено 120 789 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 1 тис. 978 авіаційних бомб. Обстежено територію площею 23 тис. 243 га.

За даними проекту RebuildUA, Пуща-Водиця стала одним з найбільш постраждалих внаслідок бойових дій районів Києва. Це спричинено в першу чергу географічною близькістю до Ірпеня та Гостомеля, де російська армія чинила жахливі злочини. Оцінка сукупних збитків внаслідок російських обстрілів у Пущі-Водиці складає 512 млн грн. Руйнування поселень призводить до забруднення довкілля будівельним сміттям та азбестом. Наслідки такого забруднення для довкілля будуть проявлятися роками. Головною проблемою Пущі-Водиці лишаються заміновані ліси, що оточують територію з усіх боків. Попри ретельні роботи з розмінування території перебувати там ще досі небезпечно.

Шкода заповідникам та екосистемам, що охороняються

20 травня російський обстріл викликав пожежу в Галіциновському лісі біля Миколаєва. 20 травня на Харківщині загорілася частина лісу внаслідок падіння російської ракети на територію Чугуївського лісництва.

У лісах тимчасово окупованої Херсонщини триває локалізація пожеж. Вогнем охоплено понад 4000 га. Через бойові дії, замінованість територій та окупацію рятувальники та лісівники не завжди можуть повноцінно попереджувати та ліквідовувати пожежі.

Складною залишається ситуація з тваринами у зоопарках у містах в зоні бойових дій. В одному з найстаріших в Україні Миколаївському зоопарку продовжує перебувати майже 4 тисячі тварин. Майже кожної ночі цей зоопарк обстрілюють російські військові. На територію вже впало вісім ракет, серед яких і заборонені міжнародним правом касетні бомби. Миколаївському зоопарку наразі можна допомогти фінансово з будь-якої країни світу, придбавши квиток онлайн.

Шкода водним ресурсам

Російські війська завдають цілеспрямованих ударів по інфраструктурі для забору, очищення та постачання води, а також каналізаційних очисних спорудах. Без води та каналізації наразі всі міста Луганської області на підконтрольній Україні території. Значно пошкоджені об’єкти водопостачання та водовідведення у Донецькій, Запорізькій, Харківській та Миколаївській областях.

Через стихійні поховання загиблих, відсутність якісної питної води та ліків окуповане росіянами місто Маріуполь перебуває на межі епідеміологічної катастрофи. Через критичну ситуацію з водовідведенням та розривами каналізаційних мереж у місті існує загроза, що нечистоти опиняться в морі та на вулицях.

22 травня внаслідок ракетного обстрілу у Павлоградському районі Дніпропетровської області ракета потрапила у річку Самара.

Чорне та Азовське моря

Морський рух з усіх українських портів у Чорному морі залишається заблокованим через загрозу атак російського флоту, захоплення кораблів або підриву морських мін.

До війни Україна забезпечувала більше половини поставок пшениці в межах Світової продовольчої програми ООН. Блокування морських портів України і цілеспрямовані обстріли, які здійснює росія по ланцюгах постачання продовольства в Україні, провокують глобальну продовольчу кризу. Це матиме далекосяжні наслідки особливо для країн, що розвиваються.

Крім блокування портів, росіяни грабують українських фермерів в окупованих областях і вивозять награбоване зерно закордон. На супутникових знімках зафіксували, як російські кораблі завантажують українське зерно в окупованому Криму – найімовірніше його вивезли з окупованої Херсонщини та інших тимчасово непідконтрольних територій. Про це повідомляє CNN з посиланням на супутникові знімки Maxar Technologies.


Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування розглянув та підтримав проєкт Закону України «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів».

Прийняття відповідного законодавства та створення Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів є міжнародним зобов’язанням України. Ще у 2016 році Україна ратифікувала Київський протокол Орхуської Конвенції, зобов’язавшись вести свою екологічну політику відкрито, взаємодіяти з громадянами та залучати їх до вирішення екологічних питань.

Такий реєстр дозволить:

Державі:

 • відстежувати викиди і перенесення забруднювачів у часі і просторі;
 • аналізувати зменшення викидів і встановлювати пріоритети у скороченні шкідливих викидів;
 • визначати пріоритетні промислові сектори для еко-інновацій;
 • приймати ефективні рішення з питань запобігання та зменшення промислового забруднення.

Бізнесу:

 • підвищувати корпоративну підзвітність;
 • стимулювати зусилля для покращення екологічного управління, ефективності та зниження рівня забруднення.;
 • допомогати у визначенні потенційних секторів та об’єктів, які є пріоритетними для впровадження НДТМ, екологічних інновацій та синергічних процесів;
 • зменшувати витрати за рахунок зменшення забруднення навколишнього природного середовища.

Громадськості:

 • отримувати вільний та зручний доступ до екологічної інформації;
 • приймати участь у формуванні державної екологічної політики у сфері реєстрації викидів.

Реєстр викидів та перенесення забруднювачів містить:

 • повний і детальний набір даних про промислові викиди;
 • дані, більше ніж 4000 промислових об’єктів, за 65 видами економічної діяльності;
 • набори відкритих даних, до яких громадськість може легко отримати доступ.
 • https://mepr.gov.ua/news/39237.html

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« травня 2022 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1649
mod_vvisit_counterВчора6479
mod_vvisit_counterЦей тиждень1649
mod_vvisit_counterОстанній тиждень70996
mod_vvisit_counterЦього місяця138410
mod_vvisit_counterОстаній місяць336040
mod_vvisit_counterВсі дні16273554

Веб представництва