Верховна Рада України прийняла у другому читанні проєкт Закону №5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів».
Його ухвалення допоможе збільшити площі та зберегти ліси України. Також у ньому закладене правове підґрунтя для збереження біорізноманіття та нелісових природних екосистем, які виникли внаслідок виведення з обігу й резервування орних земель.
Наразі Україна втрачає українські ліси та інші цінні території через військові дії. Щоб їх відновити потрібні десятиліття. З 24 лютого майже 3 млн га лісу в Україні пройдені війною. Наразі під окупацією та бойовими діями знаходиться понад 500 тис. га лісів, які ми можемо втратити.
Відновити ліси та збільшити їх площу нам допоможуть самосійні ліси та відновлення орних земель.
«Схвалення законопроєкту дозволить узаконити самосійні ліси на землях сільськогосподарського призначення. Цим ми можемо збільшити лісистість України на 500 тис. га та, при цьому, заощадити сотні мільйонів гривень державних коштів, адже створення та догляд гектара лісу коштує декілька десятків тисяч гривень», - прокоментував Міністр Руслан Стрілець.
Законопроєкт допоможе у втіленні усіх амбітних планів із виконання програми Президента України «Зелена країна» та висадження 1 млрд дерев до 2025 року.
Документ дозволить зберегти степові та лучні ділянки, пасовища і сіножаті.
Важливо, що близько 300 тис. га деградованих, малопродуктивних земель, що не мають степового, лучного, лісового рослинного покриву, будуть відновлені.
Законопроєкт вводить:
«Комплексна програма з охорони навколишнього природного середовища «Екологія» у Чернівецькій області на 2022-2026 роки» (далі – Програма).
Метою Програми є стабілізація і поліпшення стану навколишнього природного середовища області, гарантування екологічно безпечного природного середовища для життя і здоров'я населення, зменшення негативного впливу господарської діяльності на навколишнє природне середовище, раціональне використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в області шляхом зниження рівня забруднення атмосферного повітря, поверхневих та підземних вод, обмеження шкідливого впливу відходів на довкілля, раціонального землекористування, охорони рослинного та тваринного світу, створення нових та розширення територій існуючих об’єктів природно-заповідного фонду, підвищення екологічної культури населення, впровадження управлінських механізмів, що дозволяють здійснювати прийняття рішень з урахуванням громадської ініціативи і позиції. Виконання заходів Програми спрямоване на забезпечення дотримання вимог екологічної безпеки; поліпшення екологічної ситуації в області; підвищення ефективності реалізації регіональної екологічної політики
Підготовлено звіт про стратегічну екологічну оцінку та очікується, що за результатами заходів Програми, буде позитивний вплив на навколишнє природне середовище, зокрема на здоров’я населення.
Чернівецька обласна рада.
Громадське обговорення Звіту про стратегічну екологічну оцінку та проєкту Програми починається з 21.06.2022 та триватиме до 21.07.2022.
Громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.
Громадські слухання не передбаченні у зв'язку із проведенням карантинних заходів та військовим станом.
Ознайомитись з документами, отримати додаткову інформацію та подати зауваження і пропозиції можна у приміщенні управління за адресою:
58003, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Маяковського, 35
електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , телефон/факс (0372) 52 22 23;
Контактна особа: Костишин Ігор Михайлович - (0372) 55 05 65
Ознайомитися з документами можна на офіційних сайтах Чернівецької обласної військової адміністрації (WEB: http://www.bukoda.gov.ua) та управління екології та природних ресурсів (WEB: http://www.eco-bukovina.com.ua).
4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.
Проведення транскордонних консультацій не потребує.