• Реєстрація
Сортировать по дате: П'ятниця, 04 жовтня 2019

День охорони місць проживання  відзначають у всьому світі. Це свято було затверджене в 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої флори і фауни, і природних місць існування в Європі.

Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. З кожним роком в світі все більше територій переходять в розряд сільгоспугідь, пасовищ, піддаються змінам у зв'язку із зростанням міст, видобутком корисних копалин, будівництвом заводів і інших об'єктів народного господарства.

Це призводить до того, що суттєво змінюються, а то й цілком знищуються, місця існування чисельних популяцій рослин і тварин. Щодня, внаслідок згубного впливу людс­тва на створений Богом світ, з лиця землі  безповоротно зникають окремі біологічні види. Сьогодні під загрозою зникнення знаходяться понад сім тисяч видів тварин і май­же 60 тисяч видів рослин. Повсякчасне  зростання загрози знищення тваринного та ро­слинного світу в нашій країні.

Людина навчилася дуже багато чого: вирвалася в космос, долетіла до Місяця, але вона не зможе знову створити тура або стеллерову корову. Все, що зникає в тваринному світі, – зникає назавжди.

В межах області нараховується 331 заповідна територія та об’єкт, загальною площею понад 103 тис. га, із них - 25 об’єктів мають загальнодержавне значення, а саме: національні природні парки “Вижницький”, “Черемоський” та “Хотинський”, 10 заказників, 9 пам’яток природи, 2 дендропарки та Чернівецький ботанічний сад.

Управлінням екології та природних ресурсів ведеться постійна робота з розширення площі природно-заповідного фонду та удосконалення роботи вже створених національних природних парків.

Зокрема, враховуючи прикордонне розміщення Чернівецької області, на сьогоднішній день вивчається можливість створення білатерального заповідника на базі національного природного парку “Черемоський”. Крім цього є перспектива розширення НПП “Хотинський” за рахунок акваторії Дністровського водосховища та р.Дністер в Заставнівському районі, а також низки об’єктів та територій місцевого значення. Також вивчається можливість створення на базі зоологічного заказника місцевого значення “Зубровиця” (на території знаходиться вольєр, де в максимально вільних умовах утримують рідкісні види представників буковинської фауни дикого зубра) національного природного парку або приєднання його до НПП “Вижницький”.

Досить актуальним є розвиток на території НПП центрів екологічної освіти та виховання. Для цього є вже певні напрацювання, зокрема створено еколого-просвітницький центр в НПП “Вижницький”. На території парку виявлено 62 види представників тваринного світу занесених до Червоної книги України, 20 видів внесених до Європейського червоного списку, 21 вид – до Червоного списку МСОП, 186 видів – до Бернської конвенції, 48 видів – до Боннської конвенції, 86 видів – до Вашінгтонської конвенції, а також 70 видів які потребують охорони на регіональному рівні. У межах НПП «Вижницький» встановлене перебування 45 видів птахів загальноєвропейської природоохоронної значимості.

Перспективним є створення в НПП “Хотинський” експозиції іхтіофауни басейну річки Дністер та музею дикої природи під відкритим небом на Путильщині.

П'ятниця, 04 жовтня 2019, 10:25

День працівників освіти

Колектив управління екології та природних ресурсів Чернівецької облдержадміністрації щиро вітає з професійним святом – Днем працівників освіти.

Ви вносите визначальний вклад у розвиток України, формуєте нове покоління її громадян, передаючи кожній молодій людині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни.

Висловлюємо щиру вдячність за творчу, самовіддану та подвижницьку працю, відповідальне ставлення до свого покликання, педагогічну майстерність і безкорисливе добро, які повсякчас Ви даруєте своїм вихованцям.

Хай же на цьому благородному шляху Вас завжди супроводжують успіхи. Хай щедрою буде до Вас доля, обминають життєві негаразди, а Ваші серця зігріває людська довіра та любов.

Натхнення Вам, мудрості і терпіння в нелегкій справі навчання та виховання підростаючого покоління – майбутнього нашої Батьківщини.

З повагою

Колектив Управління

П'ятниця, 04 жовтня 2019, 09:26

4 жовтня – Всесвітній день тварин

4 жовтня — прекрасний привід проявити любов до братів наших менших, адже саме в цей день відзначають Всесвітній день тварин. Це свято шанують не тільки представники природоохоронних організацій, а й просто звичайні люди, в житті яких тварини займають особливе місце.

Вперше це свято відзначали в 1931 році, коли відповідне рішення про його заснування прийняли засідателі Міжнародного конгресу прихильників громадського руху з захисту природи. Цей захід відбувся у Флоренції.

Заступником всіх тварин у католицизмі вважається Франциск Ассизький. Його пам’ять шанують 4 жовтня. Саме тому для святкування була обрана саме ця дата.

В цей день різні товариства по захисту прав тварин проводять акції у багатьох країн світу. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб.

Крім того, День тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім’ї.

1)Повна назва документа державного планування:

Детальний план території для будівництва об’єктів торгівлі по вул.Емінеску М. в с.Молниця  Герцаївського району Чернівецької області.

Територія площею 0,0936 га, на яку  розробляється детальний план, знаходиться в центральній частині  с. Молниця Герцаївського  району і має такі межі:

-   північного сходу та заходу  – городні дорізки;

-   південного сходу – вулиця Емінеску М.;

-   південного сходу – багатопрофільний комплекс.

Рельєф проектованої  території має ухил 2ͦ в північно-західному напрямку. Абсолютні відмітки 145,48- 147,00м.

Основна мета проекту:

-визначення   територіальних  ресурсів  щодо можливості розміщення будівель торгівлі;

-визначення  архітектурно-планувальних  та природоохоронних  можливих  варіантів  формування   їх  забудови    для  подальшої  проектної  розробки  оптимальних рішень;

-поліпшення екологічної ситуації;

-формування повноцінного високоякісного життєвого середовища;

-зміни цільового призначення земельної ділянки;

Проект детального плану  складається  з  текстової та графічної  частин, а також  рішень  органів   місцевого  самоврядування,   матеріалів проведених  досліджень  території,  виконаних спеціалізованими  організаціями.

До  складу графічної частини  детального  плану  входить:

-схема існуючого  використання  території  зі  схемою  існуючих планувальних обмежень;

-проектний план з проектними планувальними обмеженнями  зі  схемами   вертикального планування  та  інженерної підготовки території, інженерних мереж та споруд, організації руху транспорту та  пішоходів, в М1:500;

В основному кресленні – проектному плані  проаналізовано містобудівну ситуацію та запропоновано будівництво торгівельного комплексу, очисних споруд повної біологічної  очистки типу «BIOTAL», влаштування тимчасової стоянки для зберігання автомобілів.

Пояснювальна записка  відповідає  графічним матеріалам  та  надає  опис  природних  умов,  оцінку  існуючої ситуації, пропозиції  щодо  встановлення  режиму  забудови, містобудівні  заходи  щодо  поліпшення  стану  навколишнього  середовища  та   реалізації детального  плану території.

Техніко-економічні показники:

-територія  в межах детального плану, в т.ч.: – 0,0936 га;

-проектована забудова – 0,0180га;

-озеленення – 0,0262га;

-замощення – 0,0494га.

2)Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Герцаївська міська рада.

3)Передбачувана процедура громадського обговорення:

а)дата початку та строки здійснення процедури:

громадське обговорення  Детального плану території для будівництва об’єктів торгівлі по вул.Емінеску М. в с.Молниця  Герцаївського району  та Звіту про стратегічну екологічну оцінку розпочинається  з 23 вересня   2019 року і триватиме до  22 жовтня  2019 року.

б)способи участі громадськості (надання  письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Відповідно до ст.12 Законну України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до Детального плану території для будівництва об’єктів торгівлі по вул.Емінеску М. в с.Молниця  Герцаївського району та Звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядається.

в)орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна  ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та  екологічною інформацією, у тому числі пов’язаної  зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитися з Детальним планом території для будівництва об’єктів торгівлі по вул.Емінеску М. в с.Молниця  Герцаївського району та Звітом про стратегічну екологічну оцінку, екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування можна в Герцаївській міській раді за адресою: Чернівецька обл., Герцаївський р-н, м. Герца, вул. Георгія Асакі, буд. 9  з 10-00 до 18-00 год. щоденно, окрім суботи та неділі.

Матеріали  проекту детального плану території також розміщені на сайті Герцаївської міської ради.

г)орган, до якого подаються  зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Виконком Герцаївської міської ради.

Адреса подання зауважень і пропозицій у письмовій формі:

60500, Чернівецька обл., Герцаївський р-н, м. Герца, вул. Георгія Асакі, буд. 9.

Електронна адреса:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Зауваження і пропозиції  приймаються у строк з 23.09.2019р. по

22.10. 2019 року.

д)місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Виконком Герцаївської міської ради.

60500, Чернівецька обл., Герцаївський р-н, м. Герца, вул. Георгія Асакі, буд. 9

4)необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« жовтня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2311
mod_vvisit_counterВчора6249
mod_vvisit_counterЦей тиждень27694
mod_vvisit_counterОстанній тиждень56060
mod_vvisit_counterЦього місяця57682
mod_vvisit_counterОстаній місяць235737
mod_vvisit_counterВсі дні9642970

Веб представництва