• Реєстрація
Сортировать по дате: П'ятниця, 14 червня 2019

Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН від 19.12.2007 року. Тоді ж була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням (2010 - 2020 роки).

Деградація земель та опустелювання вже давно набули глобального виміру та є одними з найбільших викликів для сталого розвитку людства, спричиняючи серйозні проблеми як екологічного, так і соціально-економічного характеру, включаючи голод та вимушену міграцію населення.

Опустелювання – це один з найбільш тривожних світових процесів деградації довкілля. Воно загрожує здоров'ю і джерелам засобів до існування більше 1 млрд. людей.

Тому розв’язання проблем деградації земель та опустелювання можливе лише за умови поєднання зусиль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, наукових установ та експертів, неурядових організацій з тими, хто безпосередньо господарює на землі.

Україна входить до першої десятки країн світу з найбільшою кількістю орних земель. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, відкриваючи перше засідання Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням, створеної Урядом у 2017 році.

За результатами засідання Координаційної ради підготовлено пропозиції та рекомендації до протидії процесам деградації земель, що загрожують національній продовольчій безпеці та водопостачанню в країні, а також щодо поліпшення подальшого виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією ґрунтів та опустелюванням. Вони будуть надіслані Кабінету Міністрів, профільним Комітетам парламенту, науковцям та міжнародним партнерам, які допомагають Україні у вирішенні даної проблеми.

Довідково. Загальна площа деградованих і малопродуктивних земель в області 6143,2 га, у тому числі ярів 2139,5 га, пісків 602,6 га, пустирів 2911,1, карʼєрів 490,0 га.

Згідно заходів щодо дотримання вимог земельного та природоохоронного законодавства в сфері державного контролю за збереженням та відтворенням родючості ґрунтів, розроблених Чернівецькою філією ДУ «Держґрунтохорона» по програмі суцільної паспортизації земель сільськогосподарського призначення в області проведено суцільне агрохімічне обстеження ґрунтів сільськогосподарського призначення Сторожинецького та Сокирянського районів. Всього обстежено ґрунтів на площі 39,988 тис.га, з них: у Сокирянському районі - 21,753 тис.га та Сторожинецькому районі — 18,235 тис.га. В результаті виготовлено картографічних матеріалів на площу 37,726 тис.га, відібрано 7,439 тис. зразків ґрунту та виконано 37,454 тис. аналізів, з них: агрофізичних та агрохімічних - 34,484 тис. аналізів, токсикологічних - - 0,105 тис. аналізів, радіологічних - 0,175 тис. аналізів, на вміст важких металів - 2,690 тис. аналізів.

Також, проведено інші ґрунтово-екологічні дослідження приватним господарствам, фермерам, які при передачі у власність або наданні у користування, в тому числі оренду, земельної ділянки сільськогосподарського призначення, зміні власника земельної ділянки або землекористувача повинні мати агрохімічний паспорт поля чи земельної ділянки.

В області впроваджуються заходи з докорінного покращення земель. А саме, обробіток ґрунту під сільськогосподарські культури та посів на схилах більш 2° проводяться тільки в поперек схилу або по діагоналі, що в свою чергу зменшує ерозію ґрунтів на схилах під час сильних атмосферних опадів.

Схили крутизною більше 8° поступово виводяться із активного обробітку, вилучаються із сівозміни просапні культури.

Крім того, в області діє Комплексна програма розвитку земельних відносин у Чернівецькій області на 2017 - 2021 роки, яка відповідно до Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року, затвердженої рішенням XXXI сесії обласної ради VI скликання від 18.06.2015 № 63-31/15, спрямована на розв’язання ряду проблем, зокрема, вирішення питань у сфері земельних відносин, охорони та раціонального використання земель.

Щороку в національному природному парку «Хотинський» організовується природнича школа «Екоклас». 2019 рік не став винятком. Цього разу учасниками школи стали 22 юні хотинчанки та 1 хлопчик, що розбавив дівочу компанію.

Кожен день проведений в екокласі був пізнавальним. Учасники отримали щоденники спостережень, які містили цікаву інформацію та факти, різноманітні анкети й тести. Наприклад, з-за допомогою спеціальної анкети можна було визначити, який екологічний слід кожен з нас залишає на планеті; довідатися скільки води ми використовуємо щодня, як правильно потрібно сортувати сміття тощо.

В перший день природничої школи «Екоклас-2019» навчалися жити в екологосвідомому стилі. Акцент зроблено на поводженні зі сміттям та зменшенні його кількості. Допомагала нам в цьому Учнівська рада Хотинської гімназії у рамках проекту #zerowasteschoolkhotyn. Гімназисти організовували рухливі ігри, цікаві майстер-класи та вікторини.

Наступного дня учасники школи на кілька годин поринули в світ біології. Площадкою для проведення Дня науки стала територія Хотинської фортеці. Науковці НПП «Хотинський» залучили дітей до майстер-класу по формуванню, визначенню та зберіганню колекцій гербарію, а також провели практикум «Біоіндикація води Дністра».

Завершальний день природничої школи «Екоклас-2019» пройшов під гаслом: «Вода - основа життя». Відправившись у мандрівку до с.Пригородок на перший підйом Хотинського водоканалу школярі побачили шлях, котрий вода проходить зі свердловини до людських осель. Всередині станції діти з цікавістю оглядали гучні насосні агрегати та задавали безліч питань.

Наостанок директор нацпарку Андрій Доманчук вручив сертифікати й висловив переконання в тому, що в майбутньому учасники еко школи стануть амбасадорами нової екологічної культури.

Сподіваємось, що завдання школи виконано – показати, зацікавити, а головне залучити дітей до пізнання природи навколо нас.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« червня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні7717
mod_vvisit_counterВчора15275
mod_vvisit_counterЦей тиждень57919
mod_vvisit_counterОстанній тиждень66795
mod_vvisit_counterЦього місяця140435
mod_vvisit_counterОстаній місяць270676
mod_vvisit_counterВсі дні12336672

Веб представництва