Заповідати – означає передавати у спадщину щось дороге і цінне. Заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі. На даний час на нашій планеті понад 20 тисяч заповідних комплексів, у тому числі 1200 заповідників і національних парків.
В області нараховується 331 заповідна територія та об’єкт, загальною площею понад 103,5 тис.га, що складає 12,8 % території області (загальнодержавний показник 6,7 %). З них 23 об’єкти мають загальнодержавне значення загальною площею 12,7 тис.га, а саме: національні природні парки «Вижницький», «Черемоський» та «Хотинський», 10 заказників, 9 пам’яток природи, 2 дендропарки та Чернівецький ботанічний сад; 306 об’єктів мають місцеве значення, серед них - 2 регіональні ландшафтні парки, 47 заказників, 175 пам’яток природи, 4 дендропарки, 40 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 38 заповідних урочищ. У межах цих територій зростає понад 1600 видів судинних рослин, з яких 106 видів занесено до другого видання Червоної книги України. Тут виявлено 392 види хребетних тварин, фауна безхребетних налічує більше 1500 видів, з яких до Червоної книги занесено 118 видів (31 %). Цей показник займає 4 місце в рейтингу областей.
Сучасна мережа природних заповідників України сформувалася внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.
Основну загрозу біорізноманіттю становить необдумана та безвідповідальна діяльність людини. Спостерігається катастрофічне зменшення площі територій водно-болотних угідь, степових екосистем, природних лісів. З метою припинення процесів погіршення стану навколишнього природного середовища необхідно, насамперед, розширити існуючі та створювати нові об’єкти природно-заповідного фонду.
У зв’язку з вступом в дію цілої низки нових законодавчих та нормативних документів, враховуючи посилення та персоніфікацію відповідальності, Український Центр перепідготовки та навчання проводить в м. Києві 16 січня 2020 року для суб’єктів господарювання України інформаційно- методичний семінар-тренінг на тему: «Екозвітність-2019. Підготовка та складання екологічної звітності на підприємстві. Галузеві особливості, практичні поради».
На тренінг запрошуються керівники та фахівці підрозділів з охорони навколишнього середовища, співробітники управлінь та відділів з охорони довкілля, топ-менеджери, які здійснюють загальне керівництво або керують екологічними аспектами та юристи підприємств.
Увага! Учасникам навчання рекомендовано брати з собою свої первинні дані для заповнення власних звітностей
Семінар-тренінг відбудеться 16 січня 2020 року у конференц-залі готелю «ПРЕДСЛАВА» (м. Київ, вул. Предславинська, 51, станція метро «Либідська»).
Початок семінару-тренінгу 16 січня 2020 року о 10.00, реєстрація з 9.00.
Кожний учасник отримає Свідоцтво про участь у еемінарі-тренінгу.
Для участі у необхідно: зареєструватись на сайті www.ukrseminar.com,
або заповнити друковану анкету-заявку та надіслати її на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
Для контактів (10.00 - 18.00): тел.: (044) 229-78-93, тел./факс: (044) 249-69-15.