• Реєстрація
Сортировать по дате: Четвер, 23 січня 2020

Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку (Розділ «Охорона навколишнього природного середовища) проекту «Детальний план території для будівництва (встановлення) сміттєсортувальної лінії та обслуговування полігону ТПВ Вижницької міської ради по вул. Майданській, 7-б в с. Майдан Вижницького району Чернівецької області (за межами населеного пункту)»

1. Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту:

Детальний план території для будівництва (встановлення) сміттєсортувальної лінії та обслуговування полігону ТПВ Вижницької міської ради по вул. Майданській, 7-б в с. Майдан Вижницького району Чернівецької області (за межами населеного пункту).

Мета ДПТ: уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації території, визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними вимогами, визначення містобудівних умов та обмежень, обгрунтування можливості розміщення сміттєсортувальної лінії та полігону ТПВ.

За основним функціональним призначенням територія, щодо якої здійснюється детальне планування відноситься до території комунальних об’єктів. Будівництво сміттєсортувальної лінії та полігону ТПВ визначається необхідністю вирішення питань утилізації побутового сміття та інертних відходів житлової, громадської та виробничої забудови Вижницької громади.

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Вижницька районна державна адміністрація Вижницького району Чернівецької області

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі: а) дата початку та строки здійснення процедури:

Громадське обговорення починається з 17-го січня 2020  року  і  триватиме  до 15-го лютого 2020 року.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в) дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань:

Громадські слухання відбудуться 18.02.2020 об 12:00 в приміщенні старостату с. Іспас, с. Майдан за адресою: вул. Шевченка, 83 с. Іспас.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитись з проектом детального плану території та розділом «Охорона навколишнього  природного  середовища», який розробляється у складі проекту містобудівної документації та одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, можна у приміщенні старостату с. Іспас, с. Майдан за адресою: вул. Шевченка, 83 с. Іспас,  з понеділка по п’ятницю - з 09.00  год. до 17.00 год. Матеріали проекту детального плану території також розміщені на веб-сайті Вижницької міської ради - http://vnmiscrada.gov.ua/.

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Вижницька міська рада Чернівецької області. Адреса для подання зауважень та пропозицій у письмовій формі: 59200, м. Вижниця, вул. Українська, 34.

Зауваження і пропозиції приймаються у строк з 17.01.2020 по 15.02.2020.

4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

22 січня виповнилось 10 років з дня підписання Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Хотинський».

НПП «Хотинський» практично весь приурочений до каньйону долини Дністра, врізаної глибоко у плато, яка немов скальпель із заходу на схід перетинає південно-західний схил Волино-Подільської плити і вскриває магматичні та осадові відклади віком з найдавніших часів – архею і протерозою (понад 2000 млн.років тому) і до середнього кайнозою (10-12 млн. років). В крутих скельних схилах відслонюються різні за літологією відклади – граніти, гнейси, пісковики, вапняки, доломіти, гіпси, сланці, піски, мергелі, які створюють широкий літо-геохімічний спектр місць перебування флори і фауни. Багатству рослинного світу сприяє теплий, майже до середземноморського, мікроклімат, та освіжаючий вплив водного плеса Дністра з водосховищем. Характерним елементом рельєфу є славнозвісні Дністровські «стінки» з еталонними відслоненнями порід різного часу. Каньйон Дністра перетинає й мальовниче Товтрове пасмо – рештки коралового бар’єру Сарматського моря. Характерними для парку також є численні печери та цікаві форми карсту. Біля с.Гринячка знаходиться найвищий на Буковині (і Волино-Подолії) водоспад (водоскид) карстового походження 30 м заввишки.

Завдяки різноманітності геологічної будови, рельєфу, ґрунтів, мікроклімату та умов зволоження, відносній малодоступності для населення і тому – кращій збереженості ландшафтів у порівнянні з оточуючими територіями, тут збереглись щонайменше 42 видів, занесених до созологічних списків міжнародного та національного рівнів. За загальною кількістю раритетних видів, які занесені до різних cозологічних списків, НПП займатиме п’яте місце серед 26 національних парків України. Найбільше раритетних видів трапляються у складі лісових фітоценозів і поширені переважно в лісах Хотинської височини. Третина раритетних видів приурочені до степових угруповань. Серед них більша частина видів належать до найрідкісніших. Всього на терені НПП і в суміжні виявлено понад 1500 видів вищих судинних рослин.

На території Хотинського НІШ і в суміжні зареєстровано 37 видів безхребетних тварин, що складає 38 % від загального списку раритетних видів Чернівецької області. З них у Червону книгу України занесено 17 видів (45,94 % від усього операційного списку), до Європейського Червоного списку - 16 видів (43,24 %), до списку Бернської конвенції - 8 видів (21,62 %), у Червону книгу Міжнародного Союзу охорони природи - 10 видів (27,02 %).

Тут налічується 57 видів кісткових риб, 12 видів земноводних, 7 видів плазунів, 178 видів птахів, 40 видів ссавців. До другого видання Червоної книги України занесено 7 (17,5 %) представників, до Європейського Червоного списку – 5 (12,5 %), до Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи – 10 (25,0 %),  у додатки ІІ і ІІІ до Бернської конвенції – 8 і 16 відповідно (разом 24 або 60,0 %). До Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори потрапили 2 (5,0 %) представники.

З нагоди ювілею установи організовано фотовиставку, яка до кінця січня розміщуватиметься в приміщенні Хотинської РДА.

Світлини знайомлять з багатим різноманіттям Парку, його флорою та фауною, ландшафтами, і працівниками, які щоденною працею сприяють збереженню природних цінностей рідного краю, розповсюджують екологічні знання. Адже збереження довкілля буде забезпечене тоді, коли за справу охорони природи вболіватиме широка, екологічно свідома спільнота.

Не оминіть нагоди завітати на фотовиставку та отримати чудові враження від яскравого прикладу поєднання природи та фотомистецтва!

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« січня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні7021
mod_vvisit_counterВчора5259
mod_vvisit_counterЦей тиждень12280
mod_vvisit_counterОстанній тиждень43403
mod_vvisit_counterЦього місяця46969
mod_vvisit_counterОстаній місяць242788
mod_vvisit_counterВсі дні11682722

Веб представництва