• Реєстрація
Сортировать по дате: П'ятниця, 15 березня 2019
П'ятниця, 15 березня 2019, 15:18

Земля – наш спільний дім

«... Ми всі несемося вдалину на одній і тій же планеті - ми екіпаж одного корабля»

Антуан де Сент-Екзюпері

Для одного Батьківщина - це місце його народження, країна його дитинства, для іншого – місто, де він живе в даний момент. Подібних думок існує безліч, і всі вони по-своєму вірні. Ми живемо на планеті Земля, і не випадково її головне багатство співзвучно з назвою. Земля - наш дім, земля - наша годувальниця. Саме тому люди зобов'язані піклуватися про неї, про збереження природи на нашій планеті.

З метою активізації участі учнівської молоді в природоохоронній роботі та екологічному русі, формування екологічної культури учнівської молоді, виявлення та поширення нетрадиційних форм роботи з набуття знань і досвіду розв’язань екологічних проблем 14 березня 2019 року  відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу агітаційних колективів «Земля-наш спільний дім». Підготовку та організацію заходу здійснив комунальний заклад «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» за сприяння Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки. Учасниками конкурсу стали 14 колективів – переможців районних етапів Конкурсу, в тому числі і команди, що представляли обʼєднані територіальні громади області.

Тема конкурсу цього року: «Моя мала Батьківщина». Буковинські агітбригади, такі як «Спалах» Новодністровської гімназії, «Терра плюс»  Кельменецького районного дитячо-юнацького центру продемонстрували достатній виконавський рівень, чітко, лаконічно і цікаво презентували роботу свого колективу, в повній мірі творчо розкрили тематику конкурсу.

Змістовним висвітленням проблеми відзначилися колективи агітбригад «Екологічний патруль» Чернівецької ЗОШ № 37, «Пелюстки червоної рути»  Кіцманської гімназії, «Гармонія» Герцаївського району, «Ноосфера» Сокирянського району, «Екоюнь» Глибоцького району.

Частина колективів («Паросток» Заставнівського району, «Екологічна варта» Сторожинецької ОТГ, «Екос» Чернівецької ЗОШ №1, «Еколог» Чудейської ОТГ, «Еко-варта» Новоселицького району, «Дивосвіт» Вижницького району) вирізнялися оригінальністю художнього оформлення, артистизмом. Також зазначені колективи висвітлили пропагандистську роботу з проблем захисту довкілля в Україні, практичну природоохоронну роботу  учнівських та педагогічних  колективів.

Після завершення виступів, журі підвело підсумки конкурсу і звернулося до Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації:

1.     Визнати володарем «Гран-прі» ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» та нагородити дипломом Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації:

-        агітаційний колектив «Спалах» Новодністровської гімназії (керівник Довбенко Наталія Іванівна).

2.      Визнати переможцем ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» та нагородити дипломом Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації за зайняте  І місце:

-        агітаційний колектив «Терра плюс» Кельменецького районного дитячо-юнацького центру (керівники: Підкова Наталя Прокопівна, Хоменко Людмила Василівна).

3.      Визнати призерами ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» та нагородити дипломами Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації за

3.1. ІІ місце:

- агітаційний колектив «Екологічний патруль» Чернівецької ЗОШ № 37 І-ІІІ ступенів (керівник Боднарюк Оксана Тарасівна);

- агітаційний колектив «Пелюстки червоної рути»  Кіцманської гімназії (керівник Рихло Оксана Борисівна).

3.2. ІІІ місце:

- агітаційний колектив «Гармонія» Куликівського НВК Герцаївського району (керівники керівник Роман Тетяна Михайлівна);

- агітаційний колектив «Ноосфера» Ломачинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Сокирянського району (керівники: Євань Надія Миколаївна, Маланчук Анастасія Михайлівна);

-  агітаційний колектив «Екоюнь» Старововчинецького ліцею Глибоцького району (керівник Сидоряк Тетяна Дмитрівна).

4.      Визнати лауреатами ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» та нагородити дипломами Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації в спеціальних номінаціях:

4.1. «Оригінальність художнього оформлення виступу»:

-        агітаційний колектив «Паросток» Товтрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Заставнівського району (керівник Спіжавка Марія Василівна);

4.2. «Креативний підхід до висвітлення тематики»:

- агітаційний колектив «Екологічна варта» Банилово-Підгірнівської гімназії Сторожинецької ОТГ (керівник Середюк Діна Дмитрівна);

4.3. «Лаконічність та інформативність»:

- агітаційний колектив «Екос» Чернівецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів (керівник Кульчицька Тетяна Михайлівна);

4.4. «Колоритне розкриття тематики конкурсу»:

- агітаційний колектив «Еколог» Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1  Чудейської ОТГ (керівник Меглей Діана Іллівна).

4.5. «Найактивніша природоохоронна діяльність»:

- агітаційний колектив «Еко-варта» НВК «Боянська гімназія» Новоселицького району (керівник Молдован Олеся Василівна);

- агітаційний колектив  «Дивосвіт» НВК «Берегометська гімназія» Вижницького району (керівник Граб Валентина Дмитрівна).

5. Клопотати перед Управлінням екології та природних ресурсів Чернівецької облдержадміністрації про нагородження грамотами за вагомий внесок у еколого-просвітницьку роботу, збереження навколишнього природного середовища та активну участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім»:

-        агітаційний колектив «Екос» Чернівецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів (керівник Кульчицька Тетяна Михайлівна);

- агітаційний колектив «Екологічна варта» Банилово-Підгірнівської гімназії Сторожинецької ОТГ (керівник Середюк Діна Дмитрівна);

- агітаційний колектив  «Дивосвіт» НВК «Берегометська гімназія» Вижницького району (керівник Граб Валентина Дмитрівна).

П'ятниця, 15 березня 2019, 11:24

Міжнародний день дії проти гребель

Відзначення Міжнародного дня дії проти гребель, що проходитиме під девізом «За річки, воду і життя». Для нас це не чергова екологічна дата чи далека подія. На річці Дністер розташована Дністровська ГЕС, що негативно впливає на екологічний стан Дністровського каньйону: порушується процес міграції риби, змінюється температурний режим води, засихають дністровські плавні. За останні 25 років у нижньому та середньому Дністрі зникла майже половина видів риби. Якщо раніше їх фіксували близько 70 видів, то наразі залишилося приблизно 40. Ще одна проблема – замулення водосховища. У зв’язку зі спорудженням ГЕС, мул осідає у межах Хмельницької і Чернівецької областей і мулові накопичення дуже потужні. Тому важко навіть уявити, яким буде водосховище через 50 років. Воно просто може стати болотом.

Будівництво ГЕС розпочалось в 1973 року і було здано в експлуатацію в 1981 році. Протягом восьми років водосховище наповнювалось водою. Метр за метром вода поглинала поля, сади, галявини. Місцевих жителів змусили покинути свою батьківщину. Найтрагічнішим було те, що кожен селянин мав сам вирубати свій сад і розвалити свою хату. Десятки сіл повністю чи частково поховані під водами Дністра: Дарабани, Молодове, Бернове, Непоротове…

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« березня 2019 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні6320
mod_vvisit_counterВчора4741
mod_vvisit_counterЦей тиждень11061
mod_vvisit_counterОстанній тиждень41094
mod_vvisit_counterЦього місяця98534
mod_vvisit_counterОстаній місяць164401
mod_vvisit_counterВсі дні6637753

Веб представництва