• Реєстрація
Сортировать по дате: Понеділок, 12 жовтня 2020
Понеділок, 12 жовтня 2020, 09:12

Всесвітній день мігруючих птахів!

Цього року лозунг свята – «Птахи єднають світ!». Він покликаний донести твердження – успіх у збереженні мігруючих птахів може бути досягнутий лише об’єднаними зусиллями усього світу.

Міграції птахів – це чудо. Птахи пролітають сотні і тисячі кілометрів аби знайти відповідні місця для гніздування або зимівлі.

Сьогодні значна частина птахів, які гніздяться в Україні, якраз летить через теплі південні європейські країни та країни північної Африки прямуючи далі і далі на південь.

Чи знайдуть вони там безпечні місця для відпочинку? Від цього залежить чи повернуться вони до нас наступної весни…
Україна є шляхом міграції та місцем зимівлі для мільйонів птахів, що провели весну і літо північніше.

Країни всього світу об’єднують свої зусилля для збереження птахів по всьому світу завдяки міжнародним багатостороннім договорам - Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин, Угода про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних угідь тощо.

Більше про цей день, традиції та можливості можна дізнатися тут https://www.worldmigratorybirdday.org

Щороку в осінньо-зимовий період  у гірських річках Чернівецької області відбувається нерест струмкової форелі. Під час нересту риба стає більш вразливою та може зазнати негативного впливу з боку людини та її діяльності, тому потребує особливої охорони. На жаль, сьогодні чисельність струмкової форелі в водоймах області скорочується у зв’язку із забрудненням середовища існування, господарською діяльністю в руслах малих річок та браконьєрством.

Повідомляємо про те, що з метою забезпечення природного процесу відтворення водних біоресурсів та їх охорони обласною державною адміністрацією прийнято розпорядження від 07.10.2020 № 984-р «Про заходи щодо посилення охорони струмкової форелі під час нересту в гірських річках Чернівецької області в осінньо-зимовий період 2020 року».

Згідно розпорядження під час нересту заборонити з 10 жовтня по 01 березня 2021 року на річках Прут, Сірет, Черемош, Сучава та їх притоках проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію і піщано-ракушкової суміші та інші види гідромеханізованих робіт, проводити змагання із спортивного рибальства, проводити підводне полювання, пересування плавучих засобів (човнів). Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства в цей час дозвіл на використання плавальних засобів мають тільки органи, що займаються охороною водоймищ.

Управління екології та природних ресурсів Чернівецької області закликає громадськість та всіх небайдужих долучитися до охорони нересту риби, яка є невід’ємною частиною природи нашого краю та попереджає про встановлену законодавством відповідальність за порушення цих обмежень.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« жовтня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1963
mod_vvisit_counterВчора8298
mod_vvisit_counterЦей тиждень39490
mod_vvisit_counterОстанній тиждень74928
mod_vvisit_counterЦього місяця17629
mod_vvisit_counterОстаній місяць97065
mod_vvisit_counterВсі дні10925613

Веб представництва