Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначається Всесвітній день тварин (World Day Pets). Ідея про його заснування була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху в захист природи, що проходив у Флоренції в 1931 році. Метою свята виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин. Адже багато хто спочатку бере їх до себе в будинок, а потім, як тільки щось йде не так, або звір набридає, його викидають на вулицю. Люди не беруть на себе зобов'язання по догляду за котами, собаками, папугами та іншими домашніми улюбленцями, а багато хто з них з самого спочатку не пристосовані до життя без людської допомоги.
З цього часу свято проводять щороку, щоб нагадати людям: «Ви відповідальні за того, кого приручили». Саме ця фраза, сказана колись Екзюпері в його творі «Маленький принц» і стала практично девізом дня.
У різних країнах різні заходи в цей день. Хтось проводить пікети на захист тварин від жорстокого поводження, хтось влаштовує флешмоби закликаючи створити притулок або клініку, десь просто влаштовують виставки котів і собак. Сьогодні коли панує пандемія широкого масштабу для нас важливим є не те як відзначити цей день, а головна мета проведення всіх акцій – актуалізація уваги широкої громадськості (і в першу чергу підростаючого покоління до проблем домашніх тварин (в тому числі бездомних); виховання дбайливого ставлення до них (і взагалі до живої природи), відповідальності за їх зміст і розуміння того, що вони – «брати наші менші», а не об'єкт розваги.
27 листопада 2020 року набув чинності наказ Міндовкілля № 145 «Про затвердження форми звіту про громадське обговорення планованої діяльності».
Відтак, на період дії карантину, до повного його скасування та ще протягом 30 днів з дня скасування, громадські слухання не проводяться. А на дати, що припадають на цей період, такі слухання також не призначаються.
Уповноважений орган має готувати звіт про громадське обговорення, у якому будуть міститися:
відомості про оприлюднення інформації в порядку та підтвердження такого оприлюднення;
перелік матеріалів, наданих на розгляд громадськості;
протоколи громадських слухань;
усі отримані письмові зауваження і пропозиції громадськості;
таблиця із зазначенням інформації про повне врахування, часткове врахування або обґрунтоване відхилення отриманих під час громадського обговорення зауважень та пропозицій.
Реалізація цього наказу позитивно вплине на ринкове середовище, забезпечить захист прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави. А також сприятиме підвищенню загальної якості оцінки впливу на довкілля в Україні.
Звіт про громадське обговорення вноситься до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля в установлені строки.
Вимоги до змісту та форми звіту про громадське обговорення встановлюються Міндовкілля.
Наказ розроблено на виконання вимог частини сьомої статті 7 та частини 21 статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Ознайомитись з ним : /news/36373.html
У листі треба зазначити номери реєстраційних справ, дані старого та нового електронних ключів.
Листи направляти на поштову адресу Міністерства: вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ, 03035, або на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду