Виділення коштів з Державного бюджету на природоохоронні заходи за КПКВ 2701270, 2701500, 2701530, зокрема з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища (Держфонд ОНПС), головним розпорядником коштів якого є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, регламентовано наказом Мінекоресурсів України від 12.06.2015 №194. Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 №228.
Згідно п.2.2. Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів, затверджених наказом Мінекоресурсів України від 12.06.2015 №194, основою для розгляду та включення природоохоронного заходу до плану є запит про виділення коштів для здійснення природоохоронних заходів за бюджетною програмою, що подається замовником природоохоронного заходу до Мінприроди, в термін до 15 листопада поточного року за відповідною формою. До запиту додаються: кошторис витрат для здійснення природоохоронного заходу; екологічний висновок для здійснення природоохоронного заходу.При плануванні видатків, пов'язаних з фінансуванням об'єктів капітального будівництва, подається копія зведеного кошторису витрат на загальну кошторисну вартість природоохоронного заходу, експертний звіт щодо розгляду проектної документації.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 №228 субвенція надається з метою забезпечення охорони навколишнього природного середовища, поліпшення стану навколишнього природного середовища та створення відповідних умов для цього, що дасть можливість здійснити природоохоронні заходи на об’єктах комунальної власності, і спрямовується відповідно до напрямів, передбачених Переліком видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. № 1147.
Умовами надання субвенції є:
співфінансування з місцевих бюджетів у розмірі не менше ніж 10 відсотків загальної кошторисної вартості природоохоронного заходу, залучення на ці цілі інших джерел, не заборонених законодавством;
фінансування природоохоронних заходів, передбачених програмами з охорони навколишнього природного середовища з обсягами фінансування за джерелами та у році, на який пропонується включити захід.
У разі здійснення заходів з будівництва/реконструкції першочергово спрямовуються кошти на об’єкти з високим ступенем будівельної готовності;
наявність затверджених проектів будівництва та результатів проведення їх державної експертизи відповідно до Порядку затвердження проєктів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
Для отримання субвенції місцеві органи виконавчої влади/виконавчі органи сільських, селищних, міських рад подають до Міндовкілля такі документи:
-заявку на здійснення природоохоронних заходів;
-рішення місцевого органу виконавчої влади/органу місцевого самоврядування про включення запропонованих природоохоронних заходів до програми з охорони навколишнього природного середовища з обсягами фінансування за джерелами та у році, на який пропонується включити захід;
-зведений кошторисний розрахунок на загальну кошторисну вартість;
-експертний звіт проекту будівництва чи реконструкції (для заходів з будівництва/реконструкції).