• Реєстрація
Сортировать по дате: Понеділок, 21 грудня 2020
Понеділок, 21 грудня 2020, 16:43

Співчуваємо, сумуємо, пам'ятаємо !

Колектив Управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу смерті начальника відділу ГУ ДФС у Чернівецькій області, Олександра Валеріановича Гиршкана.

Відійшов у Вічність людина прекрасної душі, скромного і доброго серця – Олександр Валеріанович Гиршкан.

Смерть завжди трагічна і несподівана. Йому було лише  44… Він жив, радів світу, людям, що оточували його, але доля розпорядилась по-іншому.

Нехай же пухом буде йому земля, а світла пам’ять про Олександра Валеріановича Гиршкана назавжди залишиться в наших серцях, серцях рідних і друзів.

Вічна пам’ять!

Понеділок, 21 грудня 2020, 15:27

Де придбати живу новорічну ялинку?

Наближаються новорічні свята і «ялинкова» кампанія набирає обертів. Для того, щоб українці могли придбати гарні та легальні новорічні деревця, при лісництвах запрацювали ялинкові базари: https://www.ukrforest.com/info/christmas_trees. Тут можна придбати ялинку у кошику або ж зрізану чіповану. Живі новорічні дерева вирощуються лісгоспами на спеціальних плантаціях по всіх регіонах України. Щороку у середньому лісництвами Державного агентства лісових ресурсів реалізується близько 500 000 новорічних «ялинок».

Якщо ж ви вже придбали новорічну ялинку та хочете переконатися у її легальності, переходьте за посиланням https://www.yalynka.info/. У сервісі просто вводите номер бирки чи клейкої стрічки, які мають бути обов’язково присутні на кожній легально заготовленій ялинці, і отримуєте інформацію про ваше новорічне деревце.

Інформація про пункти продажу ялинок: https://www.ukrforest.com/info/christmas_trees

Вже завтра Верховна Рада України розгляне у другому читанні законопроєкт №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів. З набранням чинності якого, поступово за 9 місяців з обігу має бути виключено надлегкі пластикові пакети, легкі пластикові пакетів товщиною до 50 мкм та оксорозкладні пластикові пакети.

Однак, не чекаючи заборон, від пластикового пакету вже сьогодні може відмовитися кожен. І для цього є принаймні 5 вагомих причин:

1. Пластикові пакети можуть негативно впливати на здоров’я людини. Адже при їх виробництві використовується низка шкідливих речовин. Наприклад, свинець та неорганічні  барвники. Для з'єднання швів часто застосовують хімічний клей. Тож, кладучи у такий пакет їжу, варто замислитися чи цілком це безпечно.

Крім того, викинутий на смітник, пластиковий пакет розпадається на мікроскопічні шматочки, що забруднюють ґрунти та воду, а отже потрапляють у продукти харчування.

Згідно з дослідженням The University of Newcastle Australia, проведеним на замовлення Всесвітнього фонду дикої природи, за тиждень з водою та їжею людина може споживати до 2000 тис. мікроскопічних шматочків пластику. Це приблизно 5 г, що еквівалентно кредитній картці.

2. Пластикові пакети забруднюють землю та воду. За даними дослідження The Guardian, щороку близько 11 мільйонів тонн пластику опиняється у Світовому океані. Якщо такі тенденції залишаться, до 2040 року кількість пластикових відходів зросте до 29 мільйонів тонн на рік, що рівнозначно 50 кг пластику на кожен метр берегової лінії у світі.

3. Пластикові пакети вбивають тварин. Щороку близько 1 млн. птахів та 100 тис. тварин помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею.

4. Пластикові пакети переживуть вас та ваших нащадків. Адже вони розкладаються у довкіллі 100-500 років. Ще й досі жоден виготовлений пакет повністю не розклався.

5. Купуючи пластиковий пакет, ви сприяєте глобальному потеплінню. Ви створюєте попит на їх виробництво, а отже підтримуєте процеси глобальної зміни клімату та берете активну участь у виснаженні невідновлюваних ресурсів. Адже такі пакети виготовляються з поліетилену – речовини, що отримується при переробці сирої нафти та природного газу. Для виготовлення 1 тис. пакетів необхідно 35 л нафти.

Нафта та природний газ – це невідновлювані ресурси викопного палива. Їх видобуток провокує викиди парникових газів в атмосферне повітря, а отже сприяє глобальному потеплінню.

Тож варто замислитись, чи настільки незамінним та необхідним для кожного є пластиковий пакет чи може краще розглянути альтернативи. А вони на сьогодні існують. Це пакети та торбинки багаторазового використання, паперові та біорозкладні пакети. Лише одна така торбинка може замінити використання щонайменше 600 пластикових пакетів.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у Міжнародному саміті кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit), який відбувся 12 грудня в онлайн-форматі, – повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

Саміт має значну політичну вагу для провідних міжнародних партнерів, зокрема Великої Британії та Франції. Цього року в заході взяли участь понад 70 глав держав та урядів, які записали короткі відеозвернення з викладенням «нових та амбіційних» зобов’язань своїх держав за Паризькою кліматичною угодою.

У своєму відеозверненні Володимир Зеленський розповів, що цьогоріч Україна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату: у низці регіонів тривала посуха знищила врожай, на сході країни сталися масштабні лісові пожежі, а на заході – руйнівні паводки.

«Кожен мешканець планети вже відчуває подих глобального потепління та зазнає втрат через пасивне ставлення до кліматичної політики», – наголосив Президент.

За його словами, Україна послідовно дотримується взятих на себе зобов’язань щодо ефективної імплементації Цілей сталого розвитку – 2030 та міжнародних кліматичних угод.

«Готуючись до Конференції сторін Паризької угоди у Глазго, ми опрацьовуємо другий національно визначений внесок. На цій основі ми розглядаємо ціль з викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% у порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58-64%», – повідомив Володимир Зеленський.

Крім нових зобов’язань за Паризькою угодою, Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики, зазначив Глава держави.

«Україна також прагне узгоджувати свою кліматичну політику та законодавство із Європейським зеленим курсом. Ми активізуємо співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектору та розбудови національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів», – сказав Президент.

«Довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності. Докладатимемо зусилля, аби максимально скоротити час досягнення цієї цілі», – додав він.

Також, за словами Глави держави, триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, що передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

«Ми розпочали підготовку рамкової стратегії адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Документ координуватиме роботу різних органів влади на національному й місцевому рівнях. Україна є й залишатиметься одним з активних і відповідальних учасників глобального процесу боротьби зі зміною клімату й захисту довкілля», – наголосив Президент.

Міжнародний саміт кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit) – 2020 присвячений п'ятій річниці Паризької кліматичної угоди (2015) та підготовці до наступної кліматичної Конференції ООН зі зміни клімату (СОР26), яка відбудеться у Глазго (Велика Британія) у листопаді 2021 року.

Головують на заході Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, Президент Франції Еммануель Макрон, Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, Президент Чилі Себастьян Піньєра та Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Відповідно до статті 4 Паризької угоди, сторони мають повідомляти свій національно визначений внесок кожні п'ять років, вказуючи на прогрес порівняно з поточним внеском, та відображати найбільш можливі амбіції та відповідні можливості у світлі національних обставин. Відповідно до першого національно визначеного внеску України до Паризької угоди, наша країна взяла на себе зобов’язання не перевищити 60% у 2030 році від рівня викидів парникових газів у 1990 році (або скорочення на 40% від 1990 року без урахування сектору «Землекористування, зміни в землекористуванні та лісове господарство»).

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« грудня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3257
mod_vvisit_counterВчора9309
mod_vvisit_counterЦей тиждень55238
mod_vvisit_counterОстанній тиждень64737
mod_vvisit_counterЦього місяця229439
mod_vvisit_counterОстаній місяць293118
mod_vvisit_counterВсі дні11622404

Веб представництва