Міндовкілля продемонструвало високий рівень прозорості у 2020 році – результати дослідження DiXi Group
Відкритість органів влади, які формують і реалізують енергетичну політику або дотичні до регулювання сектору, оцінено у Індексі прозорості енергетики-2020.
Таке дослідження вже третій рік поспіль проводить аналітичний центр «DiXi Group» на основі аналізу відкритих даних − офіційних вебсайтів компаній та органів влади, а також баз даних.
Цьогорічний Індекс відкритості сектору енергетики вимірювався за 210 індикаторами, що ґрунтуються на європейських законодавчих стандартах та кращих світових практиках розкриття інформації. Для зручності всі індикатори були згруповані у 8 категорій: Баланси, Природні монополії, Постачання, Надійність і безпека, Споживання, Звітність, Політика, Органи влади. Кожна з них отримала свій бал відкритості та стала основою для виведення загального результату.
У категорії «Органи влади» оцінцінювались 6 відомств, які працюють з енергетичним ринком чи дотичні до нього. Аналіз продемонстрував, що 3 з них перебувають в зоні недостатньої прозорості, тоді як 3 інших мають середній чи добрий рівень прозорості. Під останній критерій підпадає і Міндовкілля.
Найбільший прогрес України відзначено у категоріях «Споживання», «Природні монополії» та «Постачання». У категорії «Політика» показник «Захист довкілля і протидія зміні клімату» зріс на 2 пункти порівняно з минулим роком та отримав 61 бал.
Загальний результат України – Індекс прозорості енергетики 2020 – становить 58 балів із 100 можливих. У порівнянні з минулим роком показник зріс на 10 пунктів, а порівняно з 2018 – на 15.
Чому таке дослідження важливе?
Для Міндовкілля, як і для інших органів влади, Індекс прозорості може бути корисним під час налагодження співпраці в рамках проектів міжнародної технічної допомоги, пов’язаних із енергетичним сектором в Україні. Адже дослідження дає змогу краще розуміти стан даного ринку в Україні, його конкурентоспроможність для ухвалення зважених політичних рішень.
Міжнародні партнери отримають більше інформації для чіткого розуміння політики країни, а також виконання Україною своїх зобов’язань – в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, Паризької угоди тощо.
У дослідженні зазначається, а точніше підтверджується участь Міндовкілля, прозорість його діяльності та наданої ним інформації, а також ступінь довіри до його роботи. Це має впливати на сприйняття відомства як надійного і відкритого партнера у комунікації з міжнародними організаціями та реалізації спільних проектів.
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Шацькому національному природному парку-37 років!
Це край, де 23 малих і великих озера віддзеркалюють небо та зачаровують прозорими глибинами. Ліс вабить ягодами і грибами, а болота все ще оберігають духів природи, про яких у «Лісовій пісні» писала Леся Українка.
Шацький національний природний парк оберігає Світязь – одне з найчистіших і найглибших прісноводних озер України.
Різноманітні озерно-болотні комплекси та типові поліські ліси слугують домівкою для більш, ніж 800 видів рослин, понад 300 видів хребетних тварин. А з них - близько сотні видів рослин і тварин занесено до Червоної книги України.
Цей парк є одним з перших і знакових національних природних парків в Україні та надзвичайно популярним місцем відпочинку.
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.