Донедавна сучасну карту меж Мережі Емеральд (Смарагдової мережі) можна було побачити лише на сайті emerald.net.ua. В грудні 2019 року до Мережі включили 106 нових українських територій (майже 1,5 мільйона гектарів). Рішення про це за клопотанням України ухвалив Постійний комітет Бернської конвенції. Деталі тут. Повний список усіх смарагдових територій розміщений з указаною нумерацією на сайті Бернської конвенції(коротка характеристика всіх 106)..
Усі ці території важливі для рідкісних у Європі видів та природних оселищ. Дуже важливо, що чимало оселищ, наприклад, більшість степових, охороняються переважно в Україні, адже абсолютна більшість країн, які є сторонами Бернської конвенції, не мають степових територій. Степові поди, відслонення крейди та крейдяні бори були включені до Резолюції 4 за пропозицією України, оскільки в інших країнах Європи.
Мережа Емеральд (Смарагдова мережа) на Публічній кадастровій карті України.
Більше про мережу Емеральд можна почитати тут.
Джерело: Українська природоохоронна група (UNCG)
Державна екологічна інспекція України контролюватиме підприємства, які працюють в сфері утилізації, перевезення, знешкодження медичних відходів, зокрема, відпрацьованих масок та рукавичок.
Про це розповів голова Держекоінспекції Андрій Мальований під час пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Будемо працювати з підприємствами, які утилізують, транспортують, знешкоджують медичні відходи. Держекоінспекція повністю забезпечить підтримку і контроль за цим процесом», - заявив Мальований.
Він повідомив, що неодноразово були зафіксовані випадки, коли медичні відходи знаходилися в лісопосадках, в полях. Для запобігання цьому, зокрема в Києві за підтримки Держекоінспекції було впроваджено пілотний проєкт зі збирання для подальшої утилізації відпрацьованих медичних масок і рукавичок.
Втім, за словами керівника інспекції, контроль за виконанням ліцензійних умов підприємствами, які здійснюють утилізацію медичних відходів, буде здійснюватися в першу чергу з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, як органу, що формує державну політику в сфері захисту навколишнього природного середовища.