• Реєстрація
Сортировать по дате: Вівторок, 30 червня 2020

Підпали сухої трави - не лише їдкий дим від якого першить горло. Один підпалений сірник забирає життя: у рослин, у птахів, у комах, у тварин, а часом, навіть, в людей. Саме тому закликаємо не спалювати суху траву та подумати про тих, хто поруч. Пам’ятайте, життя - це не лише ви. Через спалювання сухої трави виникають пожежі у лісах, загоряються торфовища та втрачається родючість грунту.

Чому палити суху траву шкідливо?

1. Вогонь важко контролювати. Через спалювання трави може виникнути величезна пожежа. Адже, навіть, у безвітряну погоду вогонь поширюється щохвилини – зі швидкістю до 4 кілометрів  за годину. Якщо ж є вітер, то до 30 кілометрів за годину. Можуть загорітися не тільки поля, а й ліси та житлові будинки.

2. Підпали шкодять довкіллю. Полум’я разом із травою охоплює гнізда птахів,таких як: польовий і лісовий жайворонки, чайка, очеретяна і звичайна вівсянки, крижень, очеретянка... Не завжди можуть втекти від пожежі і тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту. Йдеться про  зайців, їжаків, плазунів та земноводних.  У вогні  гине багато комах, їх личинки і лялечки, а також сонечка, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту. Вогонь знищує і потенціал вегетативного розмноження рослин та руйнується деревний покрив.

3. Ґрунт втрачає родючість. Коли палять траву, то згорає гумус із найбільш родючого шару ґрунту, тому на місці горіння може вже нічого не вирости. Висока температура знищує  накопичену в грунті органіку, збіднює його склад і порушує структуру. Наприклад, при спалюванні стерні озимої пшениці на одному гектарі знищується така кількість поживної речовини, яку можна компенсувати лише внесенням 40 т/га мінеральних добрив. Слід  пам’ятати, що на утворення 1 сантиметра родючого шару необхідно близько 100 років.

4. Спалювання трави шкодить здоров’ю. Дослідники підрахували: з однієї тонни спалених рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ,  важкі метали: діоксини, бензопірени та різноманітні канцерогенні сполуки, які потрапляють у легені. Це провокує загострення хронічних хвороб (астма, бронхіт, тонзиліт) та виникнення нових (в тому числі й онкологічних) захворювань. Дим шкодить і очам, а також може викликати алергії

Яка відповідальність за спалювання трави?

Спалювання трави - збитки для держави. За спалювання трави передбачена адміністративна а також кримінальна відповідальність

АЛГОРИТМ ДІЙ

Якщо ви виявили, що на присадибній ділянці особа спалює сміття, викликайте поліцію, уповноважену посадову особу виконавчого комітету місцевої ради на складення протоколу за вчинення відповідного адміністративного правопорушення, представника громадської організації чи громадського інспектора, які повинні скласти протокол про вчинення адміністративного порушення передбаченого відповідно ст. 52, 82 чи 152 КпАП та направити його до розгляду у компетентний орган, а саме: до відповідного територіального органу Державної екологічної інспекції України, виконавчого комітету місцевої ради або адміністративної комісії.

Шановні громадяни! Відмовтеся від практики спалювання сухої трави – бережіть природу. Пам’ятайте, природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї.

Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, знищення флори і фауни регіону. Разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

1. Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту:

Детальний план території щодо розміщення кафе-пекарні по вул. Головній, 4-б в с. Лівинці Кельменецького району Чернівецької області.

Мета ДПТ: уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації території, визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними вимогами, визначення містобудівних умов та обмежень, обгрунтування можливості розміщення магазину, обгрунтування потреби формування нових земельних ділянок та визначення їх цільового призначення.

За функціональним призначенням територія, щодо якої здійснюється детальне планування відноситься до території громадської забудови. Відповідно до рішень, прийнятих при розробленні ДПТ, проектом передбачається реконструкція будівлі млина під кафе-пекарню (закладу громадського харчування).

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Лівинецька сільська рада Кельменецького району Чернівецької області

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі: а) дата початку та строки здійснення процедури:

Громадське обговорення починається з 26-го червня 2020 року і триватиме до 26-го липня 2020 року.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в) дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань:

Громадські слухання відбудуться 28.07.2020 об 12:00 в приміщенні Лівинецької сільської ради за адресою: вул. Головна, 13, с. Лівинці, Кельменецького району, Чернівецької області.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Ознайомитись з проектом детального плану території та розділом «Охорона навколишнього  природного  середовища», який розробляється у складі проекту  містобудівної   документації та одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, можна у приміщенні Лівинецької сільської ради за адресою: вул. Головна, 13, с. Лівинці,  з понеділка по п’ятницю - з 09.00  год. до 17.00 год. Матеріали проекту детального плану території також розміщені на веб-сайті Лівинецької сільської ради - http://gromady.cv.ua/kl/rada/112/.

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Лівинецька сільська рада, Кельменецького району, Чернівецької області. Адреса для подання зауважень та пропозицій у письмовій формі: 60125, Чернівецька область, Кельменецький район,

с. Лівинці, вул. Головна, 13.

Зауваження і пропозиції приймаються у строк з 26.06.2020 по 26.07.2020.

4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

Начальник управління

Зразок запиту про виділення коштів з обласного фонду ОНПС

Відеогалерея


Календар новин

« червня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Лічильник гостей

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4746
mod_vvisit_counterВчора6146
mod_vvisit_counterЦей тиждень23073
mod_vvisit_counterОстанній тиждень53234
mod_vvisit_counterЦього місяця269679
mod_vvisit_counterОстаній місяць191863
mod_vvisit_counterВсі дні11369526

Веб представництва